Szlak Pałacowy

Długość trasy: 17 km
Obręb Leśniczówki Ziemin, tel. 061 / 443 44 46
Szlak posiada połączenie z gminą Wielichowo

Biegnący w północnej części gminy Przemęt „Szlak Pałacowy” to konna trasa wiodąca przez pofałdowany teren leśno-polny. Szlak wiedzie przez miejscowości Kluczewo i Siekowo oraz swym zasięgiem dociera do granic Siekówka.

Decydując się na konna podróż tym szlakiem będziemy mieli okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie - to świetne miejsce do startu na szlak; oraz podziwiać wspaniałą architekturę pałacu w Siekowie. Ciekawym miejscem, które możemy odwiedzić wędrując szlakiem pałacowym jest tzw. „Winnica”. W tym miejscu położonym niedaleko Kluczewa dawniej mieściły się winnice księcia Czarneckiego oraz dwór z bogato zaopatrzonymi piwnicami. Dziś możemy podziwiać jedynie pozostałości po piwnicach.
Część szlaku prowadzi przez godne zobaczenia bory sosnowe położony pomiędzy Siekowem i Siekówkiem. W znacznej części trasa prowadzi nad Południowym Kanałem Obry.
Świetnym miejscem dla wypoczynku dla podróżnych i miejscem, gdzie można napoić konie jest „Siedlisko” w Kluczewie.


Szlak Trzebidzki

Długość trasy: 25,5 km
Obręb Leśniczówki Sokołowice, tel. 065 / 549 81 13
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice.

Szlak Trzebidzki to układ konnych dróg pozwalających miłośnikom konnej jazdy odwiedzić piękne, lecz mało znane zakątki gminy Przemęt oraz gminy ....
Szlak tworzy pętlę składającą się z pięciu odcinków, łączących miejscowości Charbielin, Bucz, Poświetno, Sokołowice i Skarżyń.
Świetnym miejscem startu dla wyprawy tym szlakiem jest gospodarstwo agroturystyczne „Czajkówka” w Trzebidzy. Stąd możemy ruszyć na północ do Barchlina i dalej do Popowa Starego, gdzie warto zobaczyć przepiękny pałac. Możemy także skierować się na południe i poprzez sosnowe lasy z enklawami drzew liściastych bogatych w grzyby dotrzeć do Sokołowi.


Szlak Białogórski

Długość trasy: 37 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
Szlak posiada połączenie z gminami Wolsztyn, Sława, Wijewo

Kilka pięknych tras składających się na Szlak Białogórski pozwala na zwiedzenie z grzbietu konia okolic Wielenia, Kaszczoru i Moch. Swoją wyprawę warto rozpocząć z gospodarstwa agroturystycznego „Stara Stajnia” w Wieleniu. Stąd wierzchem lub wozem możemy wyruszyć do Moch lub przez Wieleńskie Góry do Kaszczoru. Szczególnie urokliwym miejscem znajdującym się na szlaku są tzw. „Ziemne Wody”. Ten położony w niewielkiej odległości od Kaszczoru zbiornik wodny to świetne miejsce na wypoczynek.


Szlak Konwalii

Długość trasy: 38 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
i Leśniczówki Perkowo, tel. 065 / 549 60 03
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice

Ten najdłuższy szlak konny gminy Przemęt wiedzie przez centrum Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Szlak łączy miejscowości Górsko, Radomierz, Osłonin, Nowa Wieś i Perkowo. Poza tym trasa szlaku łączy się w miejscowości Starkowo ze Szlakiem Trzebidzkim.

Idealnym miejscem do rozpoczęcia rajdu konnego szlakiem Konwalii jest gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda u Rzeźbiarza” w Górsku. Stąd możemy wyruszyć w kierunku Starkowa i dalej „Szlakiem Trzebidzkim” w okolice Trzebidzy lub też pojechać w kierunku Osłonina a stąd przez serce Przemęckiego Parku Krajobrazowego do Perkowa i Nowej Wsi. Wędrując przez lasy warto zobaczyć "Głaz narzutowy” oraz "Kanapę Napoleona” - miejsce, gdzie według legendy odpoczywał Napoleon prowadzący swoje wojska na Rosję. Szlaki wiedzie także przez okolice Babuliny (112 m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia w powiecie olsztyńskim.
Szlak Konwalii to także najbogatszy przyrodniczo szlak konny gminy Przemęt - na jego trasie możemy podziwiać piękno Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym oraz Rezerwatu Wyspa Konwaliowa.

Kalendarz imprez

 maj 2021 
PnWŚCzPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Zgłoś imprezę lub wydarzenie

Zapowiedzi imprez i wydarzeń

Przemęt na mapie

Przemęt na mapie